Fatima Zehra Allahverdi

Fatima Zehra Allahverdi

 • Uzmanlık: Psikolog Doktor
 • Tecrübe: 15
 • Adres: Piyade Mah. İstasyon Cad. 189-1 (Eryaman YHT Gar Yakını) Etimesgut / ANKARA
 • Email: ankarakariyerailedanisma@gmail.com
 • Telefon: +90 552 379 84 06

Bizi Yorumlayın

Kişisel Deneyimler ve Eğitim

New Yorkta doğmuş. Lisans, yüksek lisans, ve doktorasını New York eyaletinin devlet üniversitesinde (SUNY at Albany) bitirmiş.

VERDİĞİ HİZMETLER

ÖĞRENİM DURUMU

Marina Husban has many typical cases that she has successfully advised to help them overcome their situation, here are some of her typical cases when working at Medcaline:

Doktora, Eğitim Psikolojisi, Mayıs 2018

 • Eğitim ve Danışmanlık Psikolojisi Bölümü
 • Albany’deki New York Eyalet Üniversitesi, New York, ABD

 

Y. Lisans, Eğitim Psikolojisi ve Metodolojisi, Aralik 2013

 • Eğitim ve Danışmanlık Psikolojisi Bölümü
 • Albany’deki New York Eyalet Üniversitesi, New York, ABD

 

Lisans, Psikoloji (Birinci Anadal), Ağustos 2011

 • Psikoloji Bölümü
 • Albany’deki New York Eyalet Üniversitesi, New York, ABD

 

Lisans,  Ingilizce (Ikinci Anadal), Ağustos 2011

 • Ingilizce Bölümü
 • Albany’deki New York Eyalet Üniversitesi, New York, ABD

 

PROFESYONEL KARİYER

Misafir Öğretim Üyesi (1/2019 – 9/2020)

Psikoloji Bölümü

Siena College, Loudonville, New York, ABD

EDUC 260 Eğitim Psikolojisi” başlıklı dersi öğretiyor. Bu ders, öğretmen adayının öğrenci ve öğretmen arasında ve grup içinde ve bireyselleştirilmiş ortamdaki öğrenciler arasında kurulan sosyal öğrenme ortamında etkili bir şekilde etkileşimde bulunmasına yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Odak, uygulandığı gibi teoriktir. İnsan gelişimi çerçevesinde öğretme ve öğrenmeyle ilgili bilgi birikimine dayanan, sağlıklı ve bilinçli eğitim kararları almak için bir temel oluşturmaya önem verilmektedir. Orta okul ve lise nüfusu arasındaki farklılıklar araştırılmaktadır. Kursun bir sonucu olarak, öğretmen adayı, öğrenen, öğrenme süreci ve öğrenme ortamını, çeşitli öğrenci nüfusuna öğrenmek için en iyi fırsatı sunan bir ortam yaratmak için uygulayabilmelidir. Yirmi saatlik bir saha deneyimi gereklidir.

 

Araştırma Analisti (1/2018 – 3/2019)

SUNY Schenectady İlçe Topluluk Koleji

Schenectady, New York, ABD

Sorumluluklarım:

 • Argos (Evisions) Proje Yöneticisi
 • Kurumsal Sistemler Komitesi Üyesi
 • Points Veri planlama, istatistiksel analiz yöntemleri ve stratejik planlama ve kurumsal etkinliği destekleme kriterleri tanımlarken yardım ve destek sağlamak. Üniversitenin veri kitabı, akılda tutulması ve kayıt verileri gibi alanlarla ilgili olarak istatistiksel analizler tasarlama ve yürütme ve bulguları, anlatımı ve grafikleri sunma, veri kalitesini analiz etme ve ders, program ve kolej seviyelerinde öğrenci öğrenme çıktılarını değerlendirme.
 • Monkey Survey dahil olmak üzere çeşitli yazılım paketlerini kullanarak dağıtım için elektronik anketler hazırlamak da dahil olmak üzere anket araçlarının ve diğer veri toplama araçlarının tasarımına ve yaratılmasına yardımcı olmak.Planning,
 • Raporlar hazırlamak ve revize etmek ve uyumluluk gerekliliklerini yerine getirmek ve üniversitenin idari yazılımını kullanarak fon sağlamak için yerel, eyalet ve federal raporları tamamlamaya yardımcı olmak..
 • Orta Eyaletler akreditasyon forumlarına katılmak ve Orta Eyaletler konferansına katılmak.

 

Misafir Öğretim Üyesi (1/2018 – 5/2018)

Eğitim ve Danışmanlık Psikolojisi Bölümü

Albany’deki New York Eyalet Üniversitesi, New York, ABD

“EPSY 200 – Okul Psikolojik Sürecine Giriş” başlıklı dersi verdi. Bu ders okulun psikolojik süreçlerinin eleştirel bir analizini sunar. Öğrenme, motivasyon, gelişme ve zeka ile Amerikan eğitimi ve toplumu üzerindeki etkileri üzerine literatür ve araştırmanın yorumlayıcı bir anketini sunar.

 

Araştırma Destek Uzmanı (06/2013 – 06/2015)

Çocuk Araştırma ve Çalışma Merkezi

Albany’deki New York Eyalet Üniversitesi, New York, ABD

Sorumluluklarım:

ISA-X yaklaşımını kullanarak dezavantajlı öğrencilere odaklanarak, sınıf içi gözlemler, uygunluk kontrolleri, istatistiksel analiz, değerlendirme için değerlendirme listesi oluşturma ve Başkent Bölgesi’ndeki seçili birkaç okulda tespitin kaldırılması. ISA-X müdahalesi, kavrama gelişimine özel bir odaklanarak motivasyon, kelime bilgisi, kelime okumayı öğrenme, alfabetik bilgi, bilgi birikimi ve anlama konularını ele almaktadır

 

Öğretim Görevlisi (8/2013 – 12/2013)

Eğitim ve Danışmanlık Psikolojisi Bölümü

Albany’deki New York Eyalet Üniversitesi, New York, ABD

EPSY 200 – Okul Psikolojik Sürecine Giriş” başlıklı dersi verdi. Bu ders okulun psikolojik süreçlerinin eleştirel bir analizini sunar. Öğrenme, motivasyon, gelişme ve zeka ile Amerikan eğitimi ve toplumu üzerindeki etkileri üzerine literatür ve araştırmanın yorumlayıcı bir anketini sunar.

 

EDİTÖR GÖREVLERİ

Yayın Kurulu Üyesi (08/2014 – Halen)

International Journal of Horizons of Holistic Education.

 

HAKEMLİ DERGİLERDE MAKALELER

 • Allahverdi, F.Z. (2020). Factors that influence perceived social media addiction. International Journal of Mental Health and Addiction dergisine gonderildi (Şubat 14, 2020)
 • Allahverdi, F.Z. (2020). Perceived social media addiction and phubbing among science, engineering, and social science students. Current Psychology dergisine gonderildi (Şubat 11, 2020)
 • Allahverdi, F.Z., Gelzheiser, L. (2020). Comparison of a more effective and a typical teacher’s lesson plan detail. Teachers College Record dergisine gonderildi (Şubat 2, 2020)
 • Allahverdi, F.Z., Wang, S. (2019). The effectiveness of psychological engagement and comprehension monitoring strategies on student development. Working paper (ilk taslak tamamlandı).
 • Allahverdi, F.Z.  (2016) The impact of high school GPA, gender, and school type on the university entrance exam. European Journal of Educational Studies 8 (1), 35-43.
 • Allahverdi, F.Z., Coban, Z. (2014). The impact of gender and high school GPA on the university entrance exam. International Journal of Educational Studies 1, 35-39.
 • Coban Z., Allahverdi F.Z. (2013). Some factors affecting income in USA, China, and Turkey. The Journal of American Academy of Business Cambridge 19 (1), 134-140.

 

KONFERANS SUNUMLARI

 • Allahverdi, F.Z. Examining and coding the psychological engagement of third and fourth grade students. The 6th Global Conference on Psychology Researches konferansinda sunulmak uzere kabul edildi, Ayvansaray University, Istanbul, Kasim 28- Aralik 2, 2019.
 • Allahverdi, F.Z. Comparison of teachers on their preparation for the psychological engagement of third and fourth grade students and regression on the teachings The 6th Global Conference on Psychology Researches konferansinda sunulmak uzere kabul edildi, Ayvansaray University, Istanbul, Kasim 28- Aralik 2, 2019.
 • Allahverdi, F.Z. Intervention for intermediate students to increase psychological engagement. The Education, Society, and Reform (EDUSREF), Ankara, Haziran 28-29, 2019.
 • Allahverdi, F.Z. Comparing instructional differences and teacher preparedness and its effect on psychological engagement. The Education, Society, and Reform (EDUSREF), Ankara, Haziran 28-29, 2019.
 • Allahverdi, F.Z. Regression and lesson plan comparison of teachers in the psychological engagement of students. The VIth International Eurasian Educational Research Congress, Ankara University, Ankara, Haziran 19-21, 2019.
 • Allahverdi, F.Z. The utilization of the instructional quality and implementation rubric analyzing comprehension instruction on student psychological engagement. The VIth International Eurasian Educational Research Congress, Ankara University, Ankara, Haziran 19-21, 2019.
 • Allahverdi, F.Z, Wang, S, Gelzheiser, L. Effects of the ISA-X on Reading Achievement in Intermediate-Grade  Struggling  Readers   with   Limited  Reading  Accuracy.   Presented at the Society for the Scientific Study of Reading, Santa Fe, New Mexico, USA, Temmuz 16- 19, 2014.
 • Allahverdi, F.Z. Some factors affecting hours worked weekly in USA, China, and Turkey. Presented at the 19th WSEAS American Conference on Applied Mathematics, Cambridge, MA, USA, Ocak 30 – Şubat 1, 2013.
 • Coban, Z., Allahverdi, F.Z. Some Factors Affecting Income in USA, China, and Turkey. Presented at The Finance, Global Management, Economics & Information Technology Research Conference, New York, NY, Mayis 23-26, 2013.

 

KATILDIĞI KONFERANSLAR

Ortadoğu Yükseköğretim Komisyonu Yıllık Konferansı (MSCHE), Washigton DC, ABD,  28-30 Kasım 2018, SUNY Schenectady İlçe Topluluk Koleji’ni temsil eden Kurumsal Araştırma ve Planlama Görevlileri Derneği’nin (AIRPO) bir üyesi olarak katıldı.

Konferans, Akreditasyon ve İhtiyaç Gereksinimleri Standartları’nın tam olarak uygulanmasıyla konferans, üye kurumlardan Standartlarla çalışma, veri hazırlama ve stratejik plan değerlendirmesi ve iç paydaş gruplarını diğer birçok konuya dahil etme konusunda değerli bilgiler sağlamıştır.

 

PANELİST

Yuvarlak Masa Toplantısındaki Panelist: Kadınlar ve Din: 21-25 Ekim 2013 tarihleri ​​arasında Albany Hukuk Fakültesi, Albany, New York, ABD, İbrahimî İnançlardan Bir Bakış. Panelin odağı Ortadoğu kadınlarıydı.

 

 

AKADEMİK ONURLAR

 • Öğrencler tarafinan etkili hoca ödülüne aday gösterildi

Albany’deki New York Eyalet Üniversitesi, New York, ABD (2019)

 

 • Araştırma Vakfı tarafından verilen Öğrenim Feragat Bursu

Albany’deki New York Eyalet Üniversitesi, New York, ABD.

2014 Baharına Verildi

2013 Sonbaharına Verildi

 

 • Lisansüstü Okul Seyahat Desteği (2013)

Albany’deki New York Eyalet Üniversitesi, New York, ABD.

Awarded for a conference in New York City, New York, USA.

 

 • Dekan Seçkin Öğrenci Listesi,

Albany’deki New York Eyalet Üniversitesi, New York, ABD.

Sonbahar 2012

Bahar 2011

 

 • Summa Cum Laude (GPA = 3.88/4.00)

Albany’deki New York Eyalet Üniversitesi, New York, ABD..

 

 

SERTİFİKALAR

Çocuk Resimleri Analizi

Objektif Testler

Oyun Terapisi

Psychologist Award

Psychologist

90%

Happy Customer

95%

Success Case

100%

DANIŞAN YORUMLARI : Fatima Zehra Allahverdi